Jak chcieć więcej? - Ofertis
Życie

Jak chcieć więcej?

Na łożu śmierci ludzie najczęściej żałują tego, czego nie mieli odwagi zrobić, a rzadziej tych rzeczy, których doświadczyli. Codzienne życie bardzo łatwo utożsamiamy z rutyną polegającą na pracy, zakładaniu rodziny, obowiązkach, a od czasu do czasu, również z rozrywką. Zanim się obejrzymy, dociera do nas, że jesteśmy dorośli, czas upływa szybko i nie zatrzymuje się dla nikogo, a nam po prostu brakuje szczęścia.

Małe rzeczy


Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że bez umiejętności doceniania świata oraz najmniejszych rzeczy wokół nas, również te większe pozostaną bez znaczenia lub bardzo szybko spowszechnieją. W biegu i nawale codziennych obowiązków przestaliśmy zwracać uwagę na wszystkie te drobne elementy, z których ludzka egzystencja się składa. Zbyt często bierzemy za pewnik nasze zdrowie, wodę w kranie, dach nad głową, czyste powietrze lub ciepły posiłek każdego dnia. Na świecie istnieje wiele miejsc, w których wyżej wymienione zjawiska są rzadkością, a ich obecność automatycznie wiążę się z ogromną wdzięcznością i docenieniem nawet najprostszych rzeczy. Krok pierwszy to podziękowanie sobie i wszystkiemu wokół, a to przyniesie spokój i radość.

Najpierw w środku, potem na zewnątrz


Bardzo pomocnym narzędziem dla wyciśnięcia z życia każdej kropli jest stworzeni tak zwanej ściany marzeń. Pomysł polega na tym, abyśmy zastanowili się jakie mamy pragnienia, ambicje, cele, chęci, dążenia, hobby, a następnie umieścili je w formie obrazów. Do tego posłuży nam tablica korkowa lub plakat, które warto umieścić w widocznym dla nas miejscu. Codzienny widok takich obrazów działa stymulująco, motywująco, pozwala skupić się na celu i nie dopuszcza negatywnych myśli, a jeśli te się pojawią, szybko zostają zastąpione tymi pozytywnymi.

Przypominajka


Ostatni trik jest dosyć nietypowy i bezpośredni, ale również może okazać się najskuteczniejszy ze wszystkich wymienionych. Według tej metody powinno się „określić” swoją datę zgonu, a następnie liczbę pozostałych dni ustawić na tapecie telefonu tak, abyśmy codziennie widzieli zmniejszającą się ich ilość. Taki sposób przypomnienia jest brutalny, ale gwarantuję, że działa orzeźwiająco i zmusza do głębszej refleksji nad obecnym stanem rzeczy.

Jak widać istnieje wiele metod i sposobów na docenianie życia, a na każdego zadziała inny. Niezależnie od tego, warto zwolnić, zastanowić się nad wartościami wewnątrz nas i praktykować szczęście.