Trendy łazienkowe na 2020 rok - Ofertis
Dom

Trendy łazienkowe na 2020 rok

Trendy to nie tylko moda. To również projektowanie wnętrz! Jednakże zarówno w jednym jak i w drugim przypadku zmieniają się one z roku na rok. Do naszej dyspozycji są nowe materiały wykończeniowe. Coraz częściej możemy zauważyć, że nieco zapomniane trendy na nowo wracają do łask i pojawiają się w naszych wnętrzach choć już w nieco innej – bardziej nowoczesnej odsłonie. To co zmienia się w głównej mierze to oczywiście kolorystyka, a także wzornictwo. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ciężko nadążyć za pojawiającymi się nowościami. Dlatego warto na bieżąco śledzić aktualności lub zapoznać się z poniższym tekstem. Jeśli planujesz remont łazienki z pewnością warto wiedzieć co jest aktualnie na topie. Być może niektóre propozycje chętnie umieścisz na swoim projekcie. Co będzie modne w łazience w 2020 roku? Sprawdźmy!


1. Płytki cementowe.


Kolorowe, ale przede wszystkim niezwykle bogato zdobione. Przypominają nam klimaty hiszpańskie czy marokańskie. Co prawda modne są nie od tego sezonu, ale i teraz powinniśmy po nie chętnie sięgać. Zauważymy niewielką różnicę – ich kolorystyka będzie spokojniejsza, a wzornictwo bardziej wyważone.


2. Lastryko.


To idealny przykład materiału, który przez ostatnie lata był co najmniej niemodny. A teraz? Wraca na salony! Choć niektórzy mogą nie być do końca do niego przekonani to uspokajamy – nowoczesne lastryko nie przypomina już przestarzałego surowca sprzed kilkudziesięciu lat. Dlatego warto się nim zainteresować. Możemy być pozytywnie zaskoczeni jak bardzo jest on teraz kolorowy i nowoczesny. Łazienka to idealne miejsce na jego obecność. Dlaczego? Ponieważ jest to surowiec kompozytowy i trwały.


3. Kamień naturalny.


To przede wszystkim materiał ponadczasowy. Kamień naturalny znany jest nie od dziś, a jego naturalne pochodzenia sprawiło, że z łazienkami kojarzony był już od czasów starożytnych. Jeśli chcemy by i nasze pomieszczenie było unikalne warto się na niego zdecydować. W nowoczesnych aranżacjach to bardzo pożądany trend.


4. Marmur Calacatta.


Urządzając luksusową i elegancką łazienkę wręcz musimy zdecydować się na marmur Calacatta, który wywodzi się z Włoch. Ten biały i jakże dostojny materiał posiada łatwość łączenia się z innymi dodatkami. Choć jego nazwa może brzmieć dla nas niezwykle wytwornie i możemy uważać, że w Polsce jest on trudno dostępny to jesteśmy w błędzie. Ten luksusowy towar ma w swojej ofercie Ceramika Paradyż.


5. Miedź.


Modne będą wszelkie dodatki posiadające różne odcienie miedzi. Zatem armatura, płytki podłogowe czy akcesoria posiadające chociażby połysk czy metaliczne wykończenie są mile widziane w nowoczesnej łazience.


6. Classic Blue.


Nie możemy zapomnieć o ogólnych trendach wnętrzarskich, a skoro o nich mowa to i w łazience możemy postawić na najmodniejszy kolor tego roku. Wszelkiego rodzaju meble czy dodatki mogą idealnie współgrać z białymi i ciemnymi odcieniami. To samo tyczy się wspomnianego wyżej kamienia naturalnego czy miedzi.


7. Zieleń.


Co roku czekamy na informację, który kolor będzie tym najmodniejszym. Choć obecnie jest to niebieski to tuż za nim równie popularny jest zielony. Nie mogło być inaczej – w końcu powrót do natury sprawił, że chętnie widzimy go nie tylko w łazience, ale i w innych pomieszczeniach.


8. Nawiązania botaniczne.

O ile nie jesteśmy przekonani do marmuru Calacatta to możemy iść w jeszcze inną, równie modną stronę – wybrać możemy płytki do łazienki nawiązujące motywem do natury. Oferta jest naprawdę szeroka. To nie tylko motywy roślinne, ale także botaniczne czy przeróżne odcienie zieleni. Dzięki nim nasza łazienka nabierze harmonii, a my będziemy mogli się w niej w pełni zrelaksować podczas kąpieli.


9. Ekologia.

To hasło, które nie mogło zabraknąć także podczas projektowania łazienki. Obecnie dla każdego architekta ważne są takie kwestie jak oszczędność wody czy energii podczas wyboru odpowiedniej armatury czy urządzeń sanitarnych. Nie pozostajemy temu obojętni decydując się chociażby na baterie bezdotykowe. Jednak tych rozwiązań jest o wiele więcej. Producenci nie pozostają bierni tworząc produkty, które mają za zadanie ochronić naszą planetę jak i nasz portfel (mniejsze rachunki na energię czy wodę). To bezsprzecznie jeden z najważniejszych trendów, który powinien pojawić się i w naszej łazience.


PODSUMOWANIE

Modna łazienka 2020 roku to przede wszystkim powrót do natury. To nie tylko kolory ziemi, ale również wykorzystanie surowców naturalnego pochodzenia, które przez lata były przez nas zapomniane. Wiele z powyższych propozycji sprawdzi się w większości przypadków niezależnie od tego w jakim stylu urządzamy łazienkę. Prócz kwestii estetycznych zwracajmy uwagę na praktyczne rozwiązania. Dzięki nim również uzyskamy zadowalający nas efekt i jednocześnie zatroszczymy się o otaczający nas świat.